Kuma uudiste ajaveeb

18.3.04

Paide linnapea vastab arupärimisele ametiauto kasutamise kohta

Paide linnapea Tõnis Kõiv teatas, et vastab arupärimisele, mille linnavolikogu opositsioon esitas selgitamaks linnapea ametiauto Honda HR-V kasutamise seaduslikkust linnapea abikaasa Marge Kõivu poolt.

Tänases Järva Teatajas kinnitas Kõiv, et jätab volikogus esialgu sellele vastamata, vältimaks kriminaalmenetluse mõjutamist. Pärastlõunal teatas Kõiv, et politsei lubab tal volikogus arupärimisele vastata ja seda ta ka teeb.

Reformierakonna Järvamaa piirkonna juht Andres Taimla rääkis hommikul, et peab valeks, et Kõiv loobub autokasutamise teemal linnavolinike küsimustele vastamisest.

Taimla ütles Kuma uudistele, et volinikud on rahva valitud ja volinike valitud linnapea peab linnaparlamendi saadikute ees ka aru andma.

Taimla ütleb tänases Järva Teatajas, et erakond on Kõivu abikaasa ametiauto kasutamist arutanud ja kujundanud seisukoha, et kui rikkumine on toimunud, peab Kõiv tagasi astuma.

Lääne Politseiprefektuur algatas autokasutuse selgitamiseks kriminaalmenetluse pärast Järva Teatajas ilmunud sellekohast artiklit.

Uurimine algatati Karistusseadustiku paragrahvi järgi, mis käsitleb ametiseisundi ebaseaduslikku ärakasutamist eesmärgiga tekitada kahju teise isiku seadusega kaitstud õigustele või huvidele või avalikele huvidele.

Süüdimõistmisel ootab rikkujat rahatrahv või kuni viie aasta pikkune vangistus.