Kuma uudiste ajaveeb

25.3.04

Paide linnapea Tõnis Kõiv astus tagasi

Tõnis Kõiv põhjendas täna volikogu ees tagasiastumisavalduse esitamist sellega, et viimase aja poliitilised pinged on hakanud varjutama kõike tehtut. Kõiv teatas linnavolinikele, et säästmaks Paide linna, Reformierakonda ja iseennast, leiab ta, et parim lahendus on tagasi astuda.

Kuma raadio andmetel on Reformierakond ja Keskerakond jõudnud arusaamisele, et reformierakondlasest linnapea on olnud ametis liiga kaua ja koalitsioon vajab uuendusi.

Tõnis Kõiv on linna juhtinud seitse aastat ja neli kuud, ta valiti linnapeaks 1996. aasta 14. novembril. Eesti linnapeadest on sama kaua ametis olnud Kuressaare meer Jaanus Tamkivi ja Jõhvi linnapea Avo Keerme.

Kuma allikate andmetel kaaluvad Reformierakond ja Keskerakond nüüd linnapea ja volikogu esimehe kohtade vahetamist. Praegu juhib volikogu keskerakondlane Peeter Saldre.

Volikogu esimees keskerakondlane Peeter Saldre ja volikogu Reformierakonna fraktsiooni juht Elle Laig rääkisid Kuma raadiole, et nende erakonnad pole kohalikul tasandil muudatusi koalitsioonis arutanud.

Kõiv astus tagasi pärast viimastel nädalatel hoogustunud lahkhelisid, kuhu on seotud nii linnapea Tõnis Kõiv koos abikaasaga Marge Kõivuga, linnavolikogu opositsioon ja ka ajakirjandus.

Reformierakonna Järvamaa organisatsiooni juht Andres Taimla teatas sel teisipäeval, et kujunenud olukorras oleks mõttekam kui linnapea Tõnis Kõiv esitaks volikogule lahkumisavalduse.

Poliitilised pinged tekkisid pärast Järva Teatajas ilmunud artiklit, kus kirjutati, et linnapea abikaasa kasutas linnapea ametiautot. Politsei algatas pärast ajaleheartiklit kriminaalmenetluse uurimaks autokasutuse seaduslikkust.