Kuma uudiste ajaveeb

19.3.04

Paide linnapea abikaasa eksitas politseid teatega linnavoliniku liiklusrikkumisest

Paide linnapea Tõnis Kõivu abikaasa Marge Kõiv eksitas eile politseid teatega linnavoliniku liiklusrikkumisest. Eile enne kella üht päeval teatati politseile, et Paides Vee tänaval on keelualale pargitud sõiduauto.

Volikogu liige Ingrid Alt oli oma autoga sõitnud Paides Vee tänavale, kus on ühe tänavaotsa ees keelumärk ja teises otsas on märk, mis annab teada, et sissesõit on lubatud ainult riigi ja omavalitsuse autodele.

Politsei pressiesindaja Jan Aasma ütles Kuma uudistele, et kohale sõitnud politseinikud avastasid, et tänavale saab sõita ka kolmandat teed mööda, läbi hoovide, seal puuduvad sissesõitu keelavad märgid hoopis. Vee tänaval peatumine ja parkimine ei ole keelatud.

Ingrid Alt rääkis politseinikele, et kuna Vee tänaval asub tema perearstikeskus, siis on tal ka luba, mis võimaldab tal meditsiiniteenuse osutajana ka riigi ja omavalitsuse autode märgi alt tööle sõita.

Politseinikud palusid Aldil kirjutada seletuskirja ja Aldi teguviisi hukka ei mõistnud. Järva Teataja andmeil helistas politseile Paide linnapea abikaasa Marge Kõiv.