Kuma uudiste ajaveeb

11.3.04

Paide linn saab täna ligi 90 miljoni kroonise eelarve

Paide linnavolikogu võtab tänasel erakorralisel istungil vastu linna selle aasta eelarve, mahuga 88 miljonit krooni. Erakorralisel istungil kinnitatakse eelarve seetõttu, et veebruaris polnud veel jõustunud linna arengukava, mis peab olema kehtestatud enne eelarve vastuvõtmist.

Linna eelarvejuhi Reet Rutuse sõnul on näiteks Paide Gümnaasiumi renoveerimiseks saadi riigilt ligi kaks miljonit krooni ning kokku on linnaeelarves kooli tänavusteks korrastustöödeks üle kahe ja poole miljoni krooni.

Suurematest investeeringutest rääkides nimetas Rutus veel linna staadionile kuluvat kolme miljonit krooni.

Poolteist miljonit on linnaeelarves vee- ja kanalisatsiooniprojekti omaosaluseks, 30 miljonit loodetakse saada Euroopa Liidu fondidest.

Linna teedele-tänavate korrastamiseks on eelarvesse planeeritud veidi alla miljoni krooni.

Investeeringuteks on linnaeelarves tänavu väiksemad summad kui varasematel aastatel, lisa loodetakse saada euroliidu struktuurfondidest.

Uuendusena on Paide linn kasutusele võtnud eelarve reservfondi, mille maht on üle poole miljoni krooni. Uue fondi eesmärk on tagada projektide omaosalus.

Suurem osa eelarve tulubaasist laekub maksudest, linna oma raha on Rutuse sõnul 59 miljonit, ülejäänud raha tuleb sihtotstarbelisena riigieelarvest ja projektidest.

Rutuse sõnul on linna tänavune eelarve suuresti sotsiaalne ja suunatud linnaelanike toimetuleku tõstmiseks. Ligikaudu 10 miljonit krooni on planeeritud sotsiaalse kaitse kuludeks, haridusele läheb pea pool eelarvest, 41,5 miljonit krooni.