Kuma uudiste ajaveeb

17.3.04

Majanduspolitsei avastas Järva- Jaanis kauplemisloata poe

Paide majanduspolitsei avastas Järva- Jaanis kauplusi kontrollides, et Pikal tänaval tegutseval Saarmani toidu- ja tööstuskaupade kauplusel puudub tegevusluba.

Politsei pressiesindaja Jan Aasma ütles Kuma uudistele, et Saarmani äri kauplemisluba kaotas kehtivuse aasta tagasi. Vald oli selle välja andnud 2002. aastal, see kehtis eelmise aasta 22. märtsini. Jan Aasma sõnul tähendab see seda, et viimased 12 kuud ei oleks pood tohtinud müüa ka piima, alkoholist rääkimata.

Aasma sõnul alustas politsei alustas juhtunu kohta väärteomenetlust, ebaseadusliku alkoholimüügi eest võib juriidilist isikut trahvida kuni 50 000 krooniga.

Tarbijakaitse Järva talituse peainspektor Pille Reinsalu ütles Kuma uudistele, et Saarmani poes oli eile müügil ka realiseerimistähtaja ületanud kaupa. Lubatud müügikuupäeva olid ületanud mitmed kondiitri- ja lihatooted.

Reinsalu rääkis, et eile polnud lisaks Saarmani poele kauplemisluba näidata ka ühes teises Järva- Jaani kaupluses, kas luba on olemas, või mitte, selgub homme, kui poe omanikud kohtuvad tarbijakaitseinspektoriga.

Saarmani Toidu- ja tööstuskaupade kaupluse omanikku Voldemar Saarmani ei õnnestunud täna kommentaari saamiseks telefonitsi tabada.