Kuma uudiste ajaveeb

4.3.04

Kultuuriministeerium toetab kolme Järvamaa mõisa renoveerimist

Kultuuriministeerium toetab sel aastal 18 mõisakooli renoveerimist, uurimis- ning projekteerimistöid. Toetusesaajate hulgas on ka kolm Järvamaa mõisa.

Kultuuriministeerium eraldab sel aastal mõisakoolidele renoveerimistöödeks 7,5 miljonit krooni. Suuremad restaureerimistööd toimuvad sel aastal Lääne-Virumaal asuvas Kiltsi mõisas, kus töid teostatakse 1 miljoni krooni ulatuses, Pärnumaal asuv Tõstamaa mõis saab 800 000 krooni, Järvamaa mõisatest saavad restaureerimiseks toetust Albu mõis 700 000 krooni, Aruküla mõis 600 000 ja Laupa mõis 500 000 krooni. Viljandimaal asuvas Olustvere mõisas tehakse 500 000 krooni eest restaureerimistöid.

Kultuuriminister Urmas Paeti sõnul on mõisate säilimise tagamise seisukohalt oluline, et neis hoonetes säiliks avalik funktsioon. Paljud mõisakoolid on avatud suviti külastajatele, seal toimuvad näitused, kontserdid ning näiteks Albu mõis korraldab suvist kultuuriprogrammi. Seega ei tohi mõisakoolide puhul unustada ka nende eripära ning atraktiivsust piirkondlikus turismivõrgustikus, lisas minister.

Riigi ja kohaliku omavalitsuste kaasrahastamisel lõpetatakse tööd mõisapeahoonetes Albu Põhikoolis Järvamaal ning Tõstamaa Keskkoolis Pärnumaal.