Kuma uudiste ajaveeb

3.3.04

Koeru plaanib korrastada Aruküla mõisa fassaadi

Sel suvel plaanitakse korrastada Aruküla mõisa fassaadi. Koeru vallavanem Jaago Kuriks ütles Kuma uudistele, et riigilt loodetakse mõisakoolide programmi kaudu saada remondiks 600 000 krooni.

Remondi rahastamisega on arvestatud ka valla selle aasta eelarves. Summa saab selgeks, kui ehitusettevõtted esitavad pakkumised ja selgub korrastustöö hind.

Jaago Kuriksi sõnutsi on võimalik, et soodsa pakkumise korral saab sel aastal korrastada ka mõisa saali ja klassiruume. Kui fassaadi hinnapakkumised ületavad valla võimalusi, siis piirdutakse remondiga saalis ja klassides.

Aruküla mõisahoone remondiks on võimalik lisaraha saada ka Euroopa Liidu fondidest. Jaago Kuriksi sõnul on Koeru koolihoone korrastamiseks koostatud projekt, mis on alus lisaraha taotlemisel. Vallavanem Kuriks plaanib euroraha taotlemisel kasutada Järvamaa Arenduskeskuse abi.

Vallavanem Jaago Kuriks ja Koeru keskkooli direktor Tiit Kalda arutasid Aruküla mõisahoone remonti ja selle rahastamist täna ka Kultuuriministeeriumi asekantsleri Anton Pärnaga.

Koeru valla investeeringuprioriteedid on sel aastal Aruküla mõisa kõrval ka arstikeskus ja lasteaia juurdeehitus.