Kuma uudiste ajaveeb

26.3.04

Järva politsei plaanib maakonna turvalisuse tagamiseks suuremat korravalvurite hulka

Lääne Politseiprefektuuri politseiprefekt Kalle Laanet ja Paide politseijaoskonna ülemkomissar Priit Suve allkirjastasid Paides tulemuslepingu.

Tulemusleping oma sisult tegevuskava, kus on sätestatud Paide politseijaoskonna tegevused Eesti politsei ja Lääne Politseiprefektuuri käesolevaks aastaks seatud eesmärkide saavutamiseks.

Ülemkomissar Priit Suve sõnul on Paide politseijaoskond seadnud eesmärgiks vahetuma ja tihedama koostöö kogukonnaga. Suve selgitusel on plaan suunata senisest veelgi rohkem patrulle tänavale ning korraldada konstaablite töö selliselt, et nad saaksid inimeste rohkem kohtuda.

Suve sõnul on lisaks konstaablite tavapärastele vastuvõtuaegadele plaanis hakata saatma konstaableid näiteks koolide lastevanemate- ja külakoosolekutele ning teistele sarnastele ettevõtmistele.

"Eesmärk pole inimesi hurjutada vaid anda elanikele võimalus konstaablitega kohtuda ja rääkida," ütles Suve.

Ka soovib politsei kaasata võimalikult palju lisajõude, näiteks abipolitseinike ja kaitseliitlasi.

Priit Suve lisas, et ka kohalikel omavalitsustel on palju õigus kohtuvälist menetlust korraldada, näiteks heakord, kasside ja koerte pidamise kontrollimine, parkimine ja palju muid õigusi. Samas kasutavad omavalitsused neid võimalusi ülemkomissari arvates suhteliselt vähe.

Küll aga kiitis Priit Suve Järvamaa omavalitsuste juhte, kes on valla ja linna õigusi hakanud rohkem kasutama ning lähiajal on politseil plaan korraldada omavalitsuste esindajatele ka koolitus tutvustamaks korra tagamise võimalusi.