Kuma uudiste ajaveeb

11.3.04

Imavere tahab mulkidega ühinemisel, et uus omavalitsus kuuluks Järvamaale ja kannaks nime Imavere vald

Imavere seadis Võhma linna ning Kabala ja Kõo vallaga ühinemisläbirääkimiste tingimusteks, et uus omavalitsus kuuluks Järvamaale ja selle keskus oleks Imaveres.

"Imavere seab tingimuseks ka selle, et riik peab Võhma võlakoormat kergendama," rääkis arengukavade arutelul Imaveret esindanud volikogu aseesimees Mati Hõbemägi Kuma uudistele.

Ka Imavere volikogu esimees Ants Välimäe on raadiole öelnud, et Imaveret ei huvita Mulgimaa äärealaks saamine ja Võhma linna võlgade maksmine. Välimäe sõnul uurib Imavere siiski naabrite võimalusi ja olukorda.

"Imavere tahab olla valmis vältimatuks haldusreformiks, kuna väikeste valdade tulubaas on väike. Uurime endise Pilistvere kihelkonna suunale lisaks ka koostöövõimalusi Südamaa vabavaldadega," rääkis Välimäe.

Imavere, Kabala, Kõo ja Võhma ühinemisarutelul kaasa löönud vaatleja, Rapla ühinenud omavalitsuse volikogu esimees Jüri Võigemast ütles Kuma uudistele, et nelja võrdse omavalitsuse seas on Imaverel võtmetähtsus, seda just tema majandusliku tugevuse tõttu. Imavere on Võigemasti sõnul kõige selgemalt arengule suunatud ja teeb valla tuleviku kujundamiseks tõsist tööd.

Võhma linnapea Ants Pärna ütles Kuma uudistele, et Imavere võiks õppida kunagi monofunktsionaalset Võhmat tabanud tragöödiast, mis lihakombinaadi sulgemisega kaasnes. Pärna sõnul peab ka Imavere naabritega läbi rääkides arvestama sellega, et saeveski ei tööta Imaveres igavesti.

Samas rääkis Pärna, et maakonnapiiri ja suure valla keskuse temaatika on tema jaoks teisejärguline. Peatähtis on suurema omavalitsuse elujõulisus ja võime suurema eelarve juures projekte ellu viia.