Kuma uudiste ajaveeb

11.2.04

Rapla ja Viljandi maavanemate kohusetäitjad tulevad Järvamaale maad kuulama

Järva maavanema kohusetäitja Tähve Milt võtab kolmapäeva keskpäeval maavalitsuses vastu Rapla maavanemakohusetäitja Silvi Ojamuru ja Viljandi maavanema kohusetäitja Kalle Küttise, et rääkida regionaalhaldusest ja Kesk-Eesti regioonist.

Tähve Milti sõnul soov ära kuulata naabrite arvamus Kesk-Eesti regiooni loomise ideest ning arutada edasisi samme. Milt lisas, et kahtlemata oleks tore luua Kesk-Eesti regioon keskusega Paides, kuid arvestama peab ka teiste maakondade plaane ja soove.

Viljandi maavanema kohusetäitja Kalle Küttis rääkis Kuma uudistele, et mulgid pole Kesk-Eesti regiooni loomisest eriti huvitatud. Küttise selgitusel on mulgimaa tõmbekeskused ajalooliselt olnud Riia, Pärnu ja Tartu ning samas suunas vaadatakse ka tänasel päeval. Maavanema arvates pole Järvamaa mulkidele atraktiivne ning ta ei oska ka arvata, mis võiks olla see, mis mulgid Järvamaale meelitaks.

Ka Raplamaa omavalitsused on välja öelnud, et nende suund on Tallinna poole ning Kesk-Eesti regiooni loomisest ei olda huvitatud.