Kuma uudiste ajaveeb

27.2.04

Politsei algatas kriminaalmenetluse Tõnis Kõivu ametiauto kasutamise uurimiseks

Lääne Politseiprefektuuri Paide politseijaoskond alustas reedel kriminaalmenetluse selgitamaks Paide Linnavalitsuse ametiauto Honda HRV kasutamise seaduslikkust linnapea abikaasa poolt.

Politsei pressiesindaja Jan Aasma kinnitas Kuma uudistele, et kriminaalmenetlus alustati ajalehes Järva Teataja ilmunud artiklites esitatud andmete põhjal Karistusseadustiku paragrahvi 289 järgi.

Paragrahv ametiseisundi kuritarvitamine käsitleb ametiisiku poolt ametiseisundi ebaseaduslikku ärakasutamist eesmärgiga tekitada oluline kahju teise isiku seadusega kaitstud õigustele või huvidele või avalikele huvidele. Süüdimõistmisel ootab rikkujat rahatrahv või kuni viie aasta pikkune vangistus.

Reedel küsitles politsei Paide linnavolikogu Res Publica fraktsiooni juhti Tarmo Alti, kes ajalehele ametiauto kasutamist puudutanud artikli kohta infot jagas. Aldi sõnul uuris politsei temalt, mis ajast on Alt kursis, et Marge Kõiv Tõnis Kõivu ametiautoga sõidab ja küsiti kas Alt on seda isiklikult näinud.

Paide linnavolikogu opositsioon esitas Tõnis Kõivule auto kasutamise kohta ka järelpärimise, linnapea pole sellele seni vastanud.

Tõnis Kõiv ütles juhtunut Kuma uudistele kommenteerides, et ei teadnud kriminaalasja alustamisest ning sai sellest teada läbi Kuma raadio.