Kuma uudiste ajaveeb

19.2.04

Paide volikogu opositsioon pole rahul linnapea vastusega avalikule pöördumisele

Paide linnavolikogu opositsiooniliidrid leiavad, et linnapea Tõnis Kõivu vastused avalikus pöördumises esitatud küsimustele on ebapiisavad. Opositsioon kaalub jätkuvalt ka linnapea umbusaldamist.

Kõiv vastas opositsiooni süüdistusele arengukava puudumise kohta, et linnavalitsus esitas volikogule linna arengukava eelnõu viis kuud tagasi eelmise aasta 13. oktoobril.

Isamaaliidu fraktsiooni juht Kaido Ivask juhtis omakorda tähelepanu sellele, et juba selleks ajaks oli linn kaks nädalat olnud kehtiva arengukavata, kuna eelmine kehtis 1. oktoobrini. Linna arengukava peab enne kinnitamist läbima volikogus kolm lugemist, tõenäoliselt võetakse dokument vastu 26. veebruari istungil, vahetult enne linna selle aasta eelarve vastuvõtmist.

Res Publica fraktsiooni juht Tarmo Alt ja Kaido Ivask ütlesid Kuma uudistele, et Kõiv püüab vastusega veeretada süü tegematajätmistes volinikele.

Volikogu esimees, keskerakondlane Peeter Saldre kinnitas Kuma uudistele, et linnapea vastus kannab kiirustamise märke ning Saldre loodab, et Kõiv täiendab oma selgitusi.

Opositsiooniliidrid Alt ja Ivask ei pea linnapea umbusaldamist eesmärgiks omaette, ent ebapiisavate vastuste tõttu kaalub opositsioon jätkuvalt võimalust algatada Kõivu umbusaldamine.