Kuma uudiste ajaveeb

17.2.04

Paide linnavolikogu opositsioon kaalub linnapeale umbusalduse avaldamist

Paide linnavolikogu opositsioon esitab linnapeale ja linnavalitsusele rida etteheiteid ning nõuab vastuseid, miks on asjad Paides nii nagu nad on ja kes selle eest vastutab.

Nagu selgitas isamaaliitlasest rahvasaadik Kaido Ivask Kuma uudistele, esitas opositsioon esialgu oma küsimused volikogu esimehele keskerakondlasele Peeter Saldrele, kolmapäeval on plaan esitada samade küsimustega avalik pöördumine.

Opositsioon küsib miks on siiani vastuvõtmata Paide linna arengukava ja kuidas saab menetleda linna eelarvet, kui pole arengukava. Ka nõuavad Res Publica ja Isamaaliit vastuseid veehinna probleemidele ning sellele, miks kasutas Tõnis Kõivu abikaasa linnapea ametiautot. Küsimuste hulka mahub Järvamaa Lasteabikeskuses ilmnenud rahavarguse teema, kus opositsioon soovib teada, miks võttis Lasteabikeskuse juhataja raha varastanud kasvataja ametisse ilma konkursita ning miks on asjaosalistele määratud karistused liialt leebed.

Opositsioon kaalub linnapeale ka umbusaldusavalduse esitamist, kuid hetkel oodatakse ära küsimustele vastused ning seejärel otsustatakse edasised sammud.

Ivaski sõnul on opositsiooni eesmärk, et linnavalitsus hakkaks tööle ja oma tegude eest vastutama.