Kuma uudiste ajaveeb

27.2.04

Maakonna valimiskomisjon toetab Aivo Toomistu naasmist Paide linnavolikokku

Maakonna valimiskomisjon otsustas täna häältega 7 poolt ja kaks vastu rahuldada Aivo Toomistu taotluse tühistada Paide linna valimiskomisjoni eelmise nädala otsus tema volitusi volikogu liikmena enne 2005. aasta oktoobrit mitte taastada.

Komisjon arvestas Aivo Toomistu 2001. aasta novembris kirjutatud volituste peatamise avalduse vaimu, ja leidis, et Aivo Toomistu soovis avaldust kirjutades volikogu tööst eemale jääda Väätsa vallavanema ametis olemise ajaks. Toomistu ise põhjendas täna komisjoni ees, et ta peatas volitused kahe omavalitsuse huvide konflikti vältimiseks. Toomistu märkis avalduses, et soovib peatada volitused Väätsa vallavanemaks olemise ajaks, ehk 2005. aasta oktoobrini.

Paide linna valimiskomisjoni juht Anne Aas rääkis, et valimiskomisjon ei oleks Toomistult kuupäevata avaldust vastu võtnudki ja Toomistu lisas konkreetse kuupäeva komisjoni nõudmisel.

Aas rääkis maakonnakomisjonile, et linna komisjon arvestas Toomistut mitte tagasi lubades ennekõike mehe volituste peatamise avaldusse kirjutatud kuupäeva.

Maakonna valimiskomisjon leidis, et Toomistu tahe oli olla volikogust eemal vallavanemaks olemise ajal, mitte uute valimisteni, ja tal on õigus volikokku tagasi pääseda.

Linna valimiskomisjon peab nüüd Toomistu avalduse volinikuõiguste taastamise kohta üle vaatama.

Toomistu naasmisel volikokku lahkub linnaparlamendist Mart Mäemets. Mäemets ei teadnud täna veel, kas plaanib maakonna valimiskomisjoni otsuse vaidlustamist või mitte.