Kuma uudiste ajaveeb

10.2.04

Koeru vallavolikogu teeb naabervallale Rakkele ettepanku alustada koostööläbirääkimisi, mis sisaldaks ka haldusterritoriaalseid muudatusi

Koeru vallavanema Jaago Kuriksi selgitusel on soov alustada kahepoolseid kõnelusi erinevate koostööpunktide leidmiseks ning kindlasti puudutaks läbirääkimised ka haldusreformi. Läbirääkimiste aluseks võetakse kahe valla vahel sõlmitud koostöömemorandum.

"Eesti jagamisel nelja toimealasse on Rakke huvitatud kuulumisest Tallinna mitte Jõhvi alla. Ainsa võimalusena pealinnas oma asju ajada annab Rakkele kuulumine Järvamaa piiridesse", rääkis Kuriks.

Kuriksi sõnul moodustuks Rakke ja Koeru ühinemisel ligikaudu 450 ruutkilomeetrine ja 5000 elanikuga omavalitsusüksus. Samas peab Kuriks loogiliseks, et ühineva omavalitsusega liituks ka Järva-Jaani vald.

Rakke vallavanema Andrus Bloki sõnul pole ühinemisest seni räägitud, kuid koostööd on juba pikalt tehtud. Näitena tõi Blok bussitranspordi korraldamise. Kahe maakonna piir lõikab üldjuhul ära kahe valla suhted ja inimeste vaba liikumise. Seetõttu käivitasid Rakke, Koeru ja Järva-Jaani ühisel doteerimisel kolme valda läbiva bussiliini, mis seni sõitis kolmel päeval nädalas. Alates märtsist kavandavad vallad käivitada igapäevast bussiliini, et inimesed saaksid Rakkest Koeru tööl käia.

Andrus Blok lisas, et Järva-Jaani pole veel oma vastust uue bussiliini käivitamiseks andnud, kuid ka Järva-Jaani loobumisel hakkab buss kindlasti Koeru ja Rakke vahel sõitma.

Koeru ja Rakke ühinemist kommenteerides ütles Blok, et ühinemise otsustavad volikogud ning kindlasti peab lähtuma elanike soovist. Vallavanema hinnangul on Rakke oma enam kui kahe tuhande elaniku ja veerand tuhande ruutkilomeetriga piisavalt tugev omavalitsus, et ka ilma ühinemiseta hästi toime tulla.