Kuma uudiste ajaveeb

12.2.04

Kevadpealinn teeb viimaseid ettevalmistusi kevade tervitamiseks

Kevadpealinn Türi tervitab kevade saabumist 20. märtsil ettevõtmisega "Kuulutame kevadet ehk seitse kevadist hetke". Terve päeva toimuvad Türil seitse erinevat üritust ning päeva lõpetab kevadball.

Nagu rääkis Kevadpealinna töögrupi juht Ülle Välimäe Kuma uudistele, on lisaks traditsioonilistele ettevõtmistele kavas ka mõned uuendused. Ühena neist on 2. aprillil toimuv esimene Türi Tootjate näitusmess. Messil osalejate arv selgub 16. veebruaril, kui on registreerimistähtaeg. Samas tunnistas Välimäe, et huvi messi vastu on ja ettevõtjad suhtuvad positiivselt.

Kevadpealinna ettevõtmiste sisse mahuvad laulu- ja fotokonkurss, erinevad spordivõistlused. Ka sel aastal on lillelaada ajal raudteejaama lähistel parklas avatud kevadjubi telk, kus kolme päeva jooksul toimuvad erinevad üritused.

Veel saab vaadata puhkpilliorkestrite marssparaadi, kus külalisesinejana astub rahva ette Eesti Kaitseväe Puhkpilliorkester. Viimane on kultuurijuhi kinnitusel tuntud oma vigurmarssimisega. 1. mail toimub Raudteeaidas Tuletõrjemuuseumi ja Käsitööaida avamine.

1. juunil on Türil laste ja noorte päev ning 19. juuni valitakse Kevadpealinna rammumees ning samas toimub ka Kevadpealinna lõputseremoonia.