Kuma uudiste ajaveeb

6.2.04

Kesknädalal sadanud vihm jättis Albu pargivõistluse raja alles

Kaks päeva väldanud vihmasadu kahjustas ka Järvamaa suusaradu, siiski on täna jõus plaanid korraldada Albu pargivõistlus ja presidenti matk Jänedal.

Vallavanem Kalju Kertsmik kinnitas Kuma uudistele, et Albu pargivõistluse rada on alles, seda just tänu vabatahtlike suurele tööle, kes kilomeetrise raja kindlustamiseks tonnide viisi lund kokku vedasid. Ehkki kolmapäeval sadas ka Albus vihma nagu oavarrest, ja raja kõrval on lumest lage, jäi Kertsmiku sõnul rajale 20-30 sentimeetri paksune pressitud lume kiht. Pragu on Albus 4 kraadi külma ja nädalavahetusel veavad albulased eesotsas vallavanemaga taas rajale lund juurde, et 14. veebruaril saaks pargivõistlus toimuda.

Jäneda - Nelijärve - Aegviidu suusaraja päästis suusaradade projektijuhi Kalle Sommeri sõnul hullemast see, et 10 kilomeetri pikkune rada on metsa vahel. Sommer ütles, et madalamatel kohtadel on küll vesi rajale jooksnud, mistõttu lükati esmalt homseks plaanitud Jäneda ja Aegviidu valdade rahvamatk nädala võrra edasi. 28. veebruaril toimuvaks presidendi suusamatkaks loodab Sommer lumelisa.

Sporditreener Leo Matikainen ütles Kumale, et Aravete Kangrumäe neljast rajast on pärast vihmasadu sõidetav veel vaid kõige lühem, kõrgendikelt on lumi sulanud. Õnneks on Aravetel suusavõistluste kalendris paarinädalane paus, jaanuari lõpus ja veebruari alguses said võistlused peetud, uued jõukatsumised on sealsetel suusaradadel 22. veebruaril ja 24. veebruarile plaanitakse juba suuremat ettevõtmist - Madisepäeva suusasõitu.

Türi Tolli metsa suusarajal eile toimuma pidanud võistlus lükati kaks nädalat edasi, spordiklubide liidu juht Rein Liivik ütles Kuma uudistele, et rada on vihmasaju ja soojakraadide tõttu tõsiselt kannatanud.