Kuma uudiste ajaveeb

5.2.04

Kaks järvakat on internetioksjonil petta saanud

Järvamaal elav meeskodanik esitas politseile avalduse, mille kohaselt võitis ta 31. oktoobril osta.ee internetioksjonil sülearvuti ostuõiguse. 3. novembril kandis ta müüjale üle raha arvuti ja postikulude eest, kuid arvutit pole ta siiani saanud. Avalduses kinnitas ostja, et kandis raha üle Lumi nimelisele- isikule.

Osta.ee oksjonikeskuse klienditeenindaja Signe Juuse ütles Kuma uudistele, et on teadlik abielupaari Ly ja Volli Lumiga tekkinud probleemist. Lumidelt on saanud samal moel petta kliendid Tartust, Tallinnast, Haapsalust, Viljandimaalt ja Järvamaalt.

Paide politseil on veel andmeid, et hiljuti on petta saanud ka üks Albu vallas elav naine. Ta võitis mobiiltelefoni Ericsson ostuõiguse ja maksis selle eest ülekandega 700 krooni, telefoni pole ta siiani saanud. Politsei majanduskuritegude vaneminspektor Maire Tasa jätab selle juhtumi esialgu Lumidega seostamata.

Osta.ee portaal on edastanud politseile Lumide andmed, Kasutajate volli46 ja Ly52 kontod suleti eelmisel aastal.

Paide politsei pressiesindaja Jan Aasma manitseb inimesi enne internetis tehingute sooritamist ja võõrastele raha üle kandmist järele mõtlema. Osta.ee klienditeenindaja Signe Juuse omalt poolt kutsub inimesi kõikvõimalikest häiretest oksjonikeskust teavitama ning pettuse korral politseile avaldust kirjutama.