Kuma uudiste ajaveeb

16.2.04

Jaak Mae fännidest said ka Frode Estili toetajad

Sajad suusahuvilised karjusid eile Albus Jaak Maed ergutades hääle kähedaks, ent nad tunnustasid tugeva aplausiga ka oma lemmikut pargivõistlusel edestanud norralase Frode Estili võitu.

Postimees kirjutab, et Albu mõisa park kihas eile keskpäeval rohkem kui poolesajast suusahuvilisest, keda kutsus pehmel talvepäeval elamust jahtima omakandimehe Jaak Mae duell olümpiavõitja Frode Estiliga.

Mae liidrikohal pingutamine pani publiku tormiliselt karjuma, kuid otsustavaks sõiduosaks pääses terava tõukega norralane ette. Kuna albulaste lemmikul läks ringide lugemine sassi, jäi tal ka lõpuspurt õigel ajal tegemata.

«Kas Jaak andis võidu sõbrale?» küsis vallaelanik Mart Maelt. Maailmameistrivõistluste hõbemedalimehe isa vastas, et tipptasemel ei kingita kellelegi midagi. Ja selgitas siis vabandaval moel, et hõikas pojale viimase ringi alguse valesti.

Kuigi ühekilomeetrisel ringil ponnistasid samal ajal ka mitu kraadi nõrgemad suusatajad ja möödumiseks tuli tihti manööverdada, arendasid suurvõistluste klassikadistantsil korduvalt jagelenud päevakangelased korralikku kiirust.

«Suurepärane võistlus, pärast reedest rasket Oberstdorfi maailmakarikasarja etappi sain siin kiirust treenida,» lausus Estil ja lisas sõbralikult naeratades: «Tore seegi, et jõudsin esimesena finishisse. Jaagu eksimus ringide lugemisel tegi võitmise kergeks.»

Laupäeval tahab jaanuaris Otepääl MK-sõidu võitnud Estil püüda Rootsis Umeås tänavust teist etapivõitu. Ent sama plaaniga lähevad 15 km klassikadistantsile ka Mae ja Ramsaus harjutav Andrus Veerpalu.

«Oberstdorfi topeltjälitussõit kujunes meile kolmele katsumusterohkeks, treeninguväsimus istus lihastes,» märkis Estil. «Aga ma ei usu, et raske reljeefiga rada ei sobi. Samuti raskel Nove Mesto võistlusel tõusime just meie kolmekesi pjedestaalile.»

Albu valla elanikud vedasid neljal nädalavahetusel pargirajale lund ja trass oli hästi suusatatav. Seitsmes vanuserühmas võistles üle 300 suusataja.

Albu vallavanema Kalju Kertsmiku sõnul näitas nii elav huvi, et peab hakkama mõtlema võistluse viimisele mõisapargist mõne kilomeetri kaugusele Hobusemäele, kus saab teha pikema ja raskema suusaringi.

«Loodetavasti äratab pargivõistlus lastes tahte tõsisemalt suusatada,» ütles võitjatele karikaid andnud Jaak Mae. «Aravetel on treeningud käima läinud. Tahaks, et suusahuvi tärkaks taas ka Aegviidus, kus kunagi koolis käisin.»