Kuma uudiste ajaveeb

12.2.04

Are Unuse algatatud kohtuasjad on soiku jäänud, mees on Jämejala psühhiaatriakliinikus

Türi linnakodanik Are Unus, kes on algatanud Türi töötute kohtuasja ja esitanud Türi Rahvalehe vastu moraalse kahju kompenseerimise nõude viibib ravil Jämejala Psühhiaatriahaiglas. Sellega seoses on mõlemad kohtuasjad soiku jäänud.

Unus, kes esindab Tallinna halduskohtus Türi linna heaks tasuta tööle sunnitud töötuid, tunnistas Kuma uudistele, et seoses tema haiglasviibimisega on kohtuasi soiku jäänud. Samas tunnistab Unus, et kohtulahingute pidamine on talle rahaliselt üsna kurnav ning ka mitmed türilased on teda sel moel töötute eest seismise pärast hukka mõistnud.

Ka on Unus jätnud vastamata teises kohtuasjas talle kohtuniku poolt esitatud küsimusele. Hea nime teotamise eest Türi Rahvalehe kohtusse kaevanud Unus nõuab väljaandelt 250 000 krooni. Kohtunik küsis Unuselt, kuidas mees jõudis oma head nime hinnates just sellise summani. Unus pole küsimusele vastanud.

Unus rääkis täna Kuma uudistele, et peagi saab ta haiglast välja ning siis on võimalik, et ta jätkab töötute kohtuasjaga tegelemist. Samas tunnistab mees, et see on üsna keeruline, kuna avalik arvamus on tema vastu ning tal napib raha, et kohtuasjale pühenduda.