Kuma uudiste ajaveeb

26.2.04

Aivo Toomistu jätkab võitlust koha eest Paide volikogus

Maakonna valimiskomisjon hakkab homme arutama Aivo Toomistu taotlust tühistada Paide linna valimiskomisjoni eelmise nädala otsus tema volitusi volikogu liikmena enne 2005. aasta oktoobrit mitte taastada.

Maakondliku valimiskomisjoni juht Virve Toode ütles Kuma uudistele, et lisaks kümnele komisjoni liikmele on kohale kutsutud ka Toomistu ise ning Paide valimiskomisjoni juht Anne Aas.

Paide linna valimiskomisjon otsustas mitte taastada Aivo Toomistu linnavolikogu liikme volitusi, kuna Toomistu esitas 2002. aasta sügisel Väätsa vallavanemaks saades valimiskomisjonile avalduse, milles palus peatada oma volitused Paide Linnavolikogu liikmena kuni 2005. aasta oktoobrini.

Komisjon viitas kohaliku omavalitsuse korraldamise seaduse paragrahvile, mis sätestab, et volikogu liikme volitused peatuvad avalduses näidatud tähtajaks, ega näe ette, et volikogu liige võib taastada oma volitused enne tema poolt esialgselt esitatud avalduses näidatud tähtaega.

Toomistu soovib volituste taastamist, ta kinnitas Kuma raadiole, et kui maakonna valimiskomisjon Paide valimiskomisjoni otsuse tühistamisest keeldub, siis pöördub ta vabariigi valimiskomisjoni poole.