Kuma uudiste ajaveeb

20.2.04

Aivo Toomistu ei pääse Paide volikokku enne 2005. aasta 1. oktoobrit

Paide linna valimiskomisjon otsustas täna mitte taastada Aivo Toomistu linnavolikogu liikme volitusi.

Komisjon põhjendab seda sellega, et Toomistu esitas 2002. aasta sügisel Väätsa vallavanemaks saades valimiskomisjonile avalduse, milles palus peatada oma volitused Paide Linnavolikogu liikmena kuni 2005. aasta oktoobrini.

Komisjon viitab kohaliku omavalitsuse korraldamise seaduse paragrahvile, mis sätestab, et volikogu liikme volitused peatuvad avalduses näidatud tähtajaks, ega näe ette, et volikogu liige võib taastada oma volitused enne tema poolt esialgselt esitatud avalduses näidatud tähtaega.

Komisjon otsustas mitte taastada Toomistu volitusi volikogu liikmena enne 1. oktoobrit aastal 2005. Komisjon toetus Loksal eelmisel aastal toimunud samalaadsele vaidlusele, mis päädis vabariigi valimiskomisjoni otsusega õigusi mitte taastada.

Vabariigi valimiskomisjon ei taastanud Loksal Anatoli Kadatski volitusi, viidates Riigikogu istungi stenogrammile, kus Jaan Pöör ütles Koks -i teisel lugemisel 2001. aasta suvel, et “...kui volikogu liige soovib volikogust ajutiselt lahkuda, siis see kolm kuud on ta määratud ja sellisel juhul ta kirjutab avaldusse täpselt, mitmeks kuuks ta lahkub, kas kolmeks, neljaks või viieks kuuks, ning sellisel juhul on ka asendusliige vastavaks ajaks määratud. Seda aega ei ole sellisel juhul võimalik katkestada, et ei oleks võimalik mängida poliitilisi mänge: täna kirjutan, et lähen kolmeks kuuks ära, aga homme otsustan, et ikka ei lähe ära”.

Paide valimiskomisjon kinnitas täna ka linnavolikogu Isamaaliidu fraktsiooni liikme Toomas Tippi volituste peatamise 2004. aasta detsembrini. Tippi põhjendas volikogu tööst kõrvalejäämist sooviga võtta rohkem aega magistritöö koostamiseks.