Kuma uudiste ajaveeb

22.1.04

Parts leiab, et Järvamaa allutamine lääneregioonile on väär

Peaminister Juhan Parts tunnistab, et valitsuse kava paigutada Järvamaa Eesti lääneregiooni on vale samm. Postimees kirjutab, et Parts on jõudnud seisukohale, et Järvamaa peaks kuuluma põhjaregiooni toimealasse.

Paide linnapea Tõnis Kõiv ja Türi linnapea Kaia Iva saatsid Partsile ja siseministeeriumile pöördumise, milles paluvad Järvamaa arvata lääneregiooni asemel just põhjaregiooni. Seda seetõttu, et Järvamaa elanikel on hea transpordiühendus Tallinnaga ja ka Järvamaa inimeste loomulik liikumistee kulgeb Tallinna-suunal.

Reformierakondlasest Riigikogu liige Andres Taimla ütles, et Järvamaal esindatud parteid plaanisid algul omapoolse pöördumise peaministrile saata tänaseks valitsuse istungiks.

«Esimese võidu saime juba aga kätte, sest valitsus seda sel nädalal veel ei aruta,» sõnas Taimla. «Seega polnud meil mõtet enam tormata ja loodetavasti allkirjastame selle pöördumise nädalavahetusel.»

Taimla ütles, et Järvamaa liitmise vastu lääneregiooni külge on Reformierakond, Keskerakond, Res Publica, Rahvaliit ja Isamaaliit. Taimla lisas, et Keskerakond seisab tugevalt ka Kesk-Eesti regiooni loomise poolt.

Järva maavanema nõunik Ants Leppoja ütles Postimehele, et täna saadetakse peaministrile pöördumine, kus soovitakse moodustada kas Kesk-Eesti regioon, või vähemalt võiks Järvamaa kuuluda põhjaregiooni.