Kuma uudiste ajaveeb

29.1.04

Paide tervisekeskuse ujula vajab paremat ventilatsiooni

Paide linnavalituse tellitud uuringu käigus selgitasid Tehnikaülikooli teadlased, et linna Tervisekeskuse ujula vajab paremat ventilatsiooni.

Tehnikaülikooli Keskkonnatehnikainstituudi kütte-ja ventilatsiooni õppetooli professor Kaido Hääl ja ehitusfüüsik Lennart Sasi leidsid hoone räästakaste avades, et tänu kõrgele niiskusele on aurutõke kuni 8 sentimeetri ulatuses märg.

Isolatsioonikihtide kvaliteet ja paigutus on Hääle sõnul küll hea, kuid niiskus ei ventileeru räästakasti kaudu välja. Läbi on märgunud ujula välisseina ülemine osa, ka on niiskuskahjustusi märgata siseviimistluses ja katuse kandekonstruktsioonis.

Ka on ebapiisav ventilatsioonisüsteemi võimsus, kui öösel lülitatakse ventilatsioon poolele võimsusele, siis on suhteline õhuniiskus ujula lae all 100 protsenti, ning ruum on iga päev 4-6 tundi auruga küllastunud.

Hääle arvates tuleb korrastada ventilatsioonisõlmed räästakastides, katuseharjale on vaja tõmbepäid, tagamaks basseiniruumi ühtlane õhutus.

Hääl soovitab ujula ventilatsiooni panna tööle täisvõimsusel, niiskuse vähendamiseks on mõistlik bassein ööseks kilega katta. Basseiniruumi temperatuur tuleb tõsta kahe kraadi võrra veetemperatuurist kõrgemaks.

Hääl kinnitab praeguse uuringu põhjal , et liigniiskus ei ole Paide Tervisekeskuse konstruktsioone oluliselt kahjustanud. Raporti uurimistöö täpsete tulemustega edastab Hääl linnavalitsusele järgmisel nädal.

Tervisekeskuse juhataja Indrek Kivimäe on raadiole öelnud, et praegu ilmnevad ehitajate vead materjalivalikul. Ujula lagi ehitati 15 aastat tagasi, ning toona ei arvestatud suure niiskustasemega.

Ujula hoone valmis 1988. aastal, kustutusvee hoidlaks linna katlamajale. Tervisekeskus alustas ümberehitatud hoones tööd 1999. aastal.