Kuma uudiste ajaveeb

28.1.04

Paide linn tahab esindajat Väätsa prügila nõukokku

Paide võimuliit on rahulolematu olukorraga, kus linnale kuulub 28,3 protsenti Väätsa prügila aktsiatest, ent linnal pole esindajat prügila nõukogus.

Praegu kuulub viieliikmelisse nõukokku riigikogu liige Andres Jalak, Res Publica parlamendifraktsiooni nõunik Tiina Oraste, Väätsa volikogu esimees Tiit Tuuleveski, maavanema kohusetäitja Tähve Milt ja Albu keskkonnaspetsialist Kuldar Tammik.

Paide linnapea Tõnis Kõivu sõnul plaanib Paide koalitsiooninõukogu võtta arutusele võimalused saamaks esindajat prügila nõukokku.

Ehkki Tiina Oraste kuulub praegu Paide linnavolikokku, on Kõiv pidanud temaga läbirääkimisi koha loovutamistest. Oraste sõnul on Kõivu jaoks probleem selles, et Paide soovib nõukokku inimest, kes oleks tugevamini seotud linna juhtimisega ja esindaks linna ja selle kodanike huve.

Koalitsioonileppes on nõukogu koht lubatud Keskerakonnale, kandidaat sellele kohale Jaan Kundla tunnistas Kuma uudistele, et on pärast koalitsioonileppe allkirjastamist pidevalt Kõivule meelde tuletanud vajadust määrata linnale Prügila nõukokku esindaja.

Nõukogu tagasikutsumiseks ja uute liikmete määramiseks on vaja üldkoosoleku otsust, prügila puhul 13 Järvamaa omavalitsuse määratud esindaja toetust. Parlamendiliikme Andres Jalaku sõnutsi on vähetõenäoline, et teised omavalitsused Paide linna initsiatiivi pooldaksid, kuna praegune nõukogu on töötanud alla kahe aasta, ning omanikud pole ilmutanud rahulolematust.

Ka kahtleb Jalak kas Paides valitsevad Reformierakond ja Keskerakond leiaksid omavalitsustest vajalikul hulgal toetushääli.
Paide on nõukogu liikmete asendamiseks pidanud läbirääkimisi Türi linnaga, kuid toetus jäi leidmata.

Paide koalitsiooninõukogu võtab teema arutlusse veebruaris, Keskerakonna fraktsioon ei välista ka ettepanekut müüa prügila aktsiad maha, juhul, kui linna esindajat nõukogusse ei määrata.

Keskerakond on Kundla sõnul rahulolematu ka sellega, et täitmata on teinegi koalitsioonileppe punkt, üldkoosoleku toetuse puudumisel ei ole Keskerakonna esindajat määratud ka Järvamaa Haigla nõukokku, ehkki seda näeb ette Paide võimulepe.