Kuma uudiste ajaveeb

30.1.04

Koerus moodustatakse gümnaasiumihariduse kaotamise vastu ühisrinne

Koeru keskkooli õpilased ja õpetajad plaanivad koostada resolutsiooni, protesteerimaks kava vastu kaotada aastaks 2009 Koeru koolist gümnaasiumiklassid.

Täna Koeru keskkoolis toimuval konverentsil "Kas Koeru vajab gümnaasiumi?" kuulatakse lapsevanemate, õpilaste, pedagoogide, vallajuhtide ja haridusametnike ettekandeid maakonna haridusvõrgu arengukava kohta.

Dokument näeb õpilaste arvu vähenemist arvestades ette Koeru, Järva- Jaani ja Aravete keskkooli muutmist põhikoolideks.

Koeru kooli direktor Tiit Kalda ütles Kuma raadiole Järvamaa Koolivõrgu arengukava kommenteerides, et vähemalt Koeru puhul pole taandareng kindel, kuna asulas on perspektiivseid ettevõtteid ja praegugi napib kortereid asulas töötavatele inimestele.

Samas tunnistab Kalda, et kui võtta aluseks ainult laste sündivus, siis võib arengukava hinnata reaalseks. Koerus on praegu 370 koolilast, neist 54 õpib keskkooliklassides. 2009. aastal võib ainult sündidest lähtudes pidada võimalikuks õpilaste arvu kahanemist saja võrra.

Samas näeb Kalda, et Koerus on arenev tööstus ja kui vald peaks liituma Järva- Jaani, Kareda ja ehk ka Rakke vallaga, siis on Koeru positsioon sootuks parem.

Tänane koolikonverents seab eesmärgiks kinnitada Koeru Keskkooliga seotud inimeste seisukoht, kas Koerus on tulevikus vaja gümnaasiumiharidust anda või mitte.