Kuma uudiste ajaveeb

16.1.04

JOL hakkab turismitrükist edaspidi enne ilmumist kontrollima

Järvamaa Omavalitsuste Liit otsustas Paide linnavalitsuse kriitika tõttu edaspidi rahastajana suurendada kontrolli maakonna turismismitrükise väljaandmise üle.

Paide linnapea Tõnis Kõiv avaldas sel nädal rahulolematust Saara Kirjastuse kujundatud trükise Turismiteenused Järvamaa 2004 materjalivaliku ja esitluslaadi üle.

Omavalitsusliit otsustas nüüd, et rahastajana peab ta ise järgmise aasta trükise enne lõplikku valmimist üle vaatama.

Linnapea Tõnis Kõiv lähetas sellekohase noodi omavalitsusliidule, teatades, et ei ole rahul piltidega bro�üüris “Järvamaa 2004”.

Kõiv kirjutas, et Vallitornist on trükisesse valitud väheütlev vaade, ka on infotrükisest välja jäänud ka näiteks Jäneda mõisa ja Musta Täku Talli vaated, samuti Tammsaare muuseum Vargamäel ja Koeru Janune Kägu.

Ka kirjutas Kõiv, et voldikus puudub Paide sümboolika, samuti jääb kajastamata, et Türi on kevadpealinn.

Trükise kokku pannud Piret Sihver Paide Turismiinfopunktist ütles Kuma raadiole, et väljaande eesmärk on maakonna tutvustamine turistidele, mitte linnade kaubamärkide propageerimine.

Ka leiab Sihver, et pildimaterjal trükises "Järvamaa 2004" on illustreeriva iseloomuga, eesmärk ei olnud kõigi vaatamisväärsuste terviklik esitlemine või esitlemata jätmine.

Sihver tunnistas, et Vallitorni pilt ei ole kõige õnnestunum, samas on siiski selgelt aru saada, et pildil on Paide Vallitorn.