Kuma uudiste ajaveeb

26.1.04

Alanud nädalal tõuseb bensiini hind

Kütusefirmad tõstavad sel nädalal bensiiniliitri hinda 30–50 senti liitri kohta, kirjutab Äripäev.

Täna keskpäevast tõstis Statoil kõigis oma tanklates üle Eesti bensiini 95 Euro hinda 45 senti. Teine Eesti suurem kütusemüüja Neste pole hinnatõusu veel kinnitanud.

Paide ringteel asuva Õlitähe juht Jaanus �hadeiko selgitas Kuma uudistele, et sisseostetava kütte hind tõusis juba aasta alguses 35 senti liitri kohta kuid seni pole see hinnatõus jaemüügis veel kajastunud. Millal ja kui palju Paides bensiini hind tõuseb ei osanud �hadeiko täna veel täpselt öelda, kuid ta kinnitas, et ka Järvamaal läheb bensiini kindlasti kallimaks.

Hinnasõda Eesti bensiiniturul algas 2001. aasta kevadel, mil juhtivad kütusemüüjad alustasid agressiivset klientide hõivamise poliitikat. Juhtrolli selles sõjas on etendanud just Neste ja Statoil.

Läinud aasta lõpukuudel pole suuremaid hinnakõikumisi olnud ning alanud nädal tõotab Äripäeva hinnangul selles vallas taas pingeid kruvida.

Järsk hinnatõus jääb ilmselt ootama 1. maid, mil autokütuse aktsiis tõuseb krooni võrra ning mis koos käibemaksuga lisab bensiiniliitri hinnale automaatselt 1 krooni ja 18 senti.