Kuma uudiste ajaveeb

28.1.04

Ajakirjandusviktoriini Meediamull 2004 avavooru võitis Türi Majandusgümnaasium

Paide Gümnaasiumis algas kolmapäeval koolinoorte mälumäng „Meediamull 2004“, mille avavooru võidukarika viis koju Türi Majandusgümnaasiumi abiturientide viieliikmeline esindus.

Teise koha sai Paide Gümnaasium ning kolmanda koha Paide Ühisgümnaasium, kellele vaid mõnepunktilise kaotusega jäi neljandale kohale Aravete Keskkooli esindus. Viienda koha võtsid Koeru Keskkooli ning kuuenda Türi Gümnaasiumi noored.

Mälumängus tuli viieliikmelistel võistkondadel vastata Järva Teataja ja Kuma Raadio uudiste põhjal koostatud küsimustele ning ära tunda mõlema meediakanali tegijaid. Lisaks pidid võistkonnad koostama oma kooli reklaami ning etteantud teemal reportaa˛i esitama.

Mängu eesmärke selgitades rääkis kooli huvijuht Ülle Müller Kuma uudistele, et soov on arendada noorte huvi ajakirjanduse vastu, avardada silmaringi ning laiendada noorte teadmisi ajakirjandusest.

Kokku toimub kolm võistlusvooru, milles võistlevad gümnaasiumiosa õpilased. Järgmine viktoriin toimub veebruaris, kui võistlustules on koolide 11. klassid.

Pidulik lõppvoor, kus osalevad kõigi etappide võitjad, toimub märtsis ning siis selgitatakse ka mälumängu üldvõitja.