Kuma uudiste ajaveeb

9.12.03

Tervisekaitsespetsialistid soovitavad suurenenud ohu tõttu vaktsineerida läkaköha vastu

Jõgevamaa koolides on viimastel nädalatel hoogustanud läkaköhasse haigestumine. Eilse seisuga on Adaveres registreeritud 53 läkaköhasse haigestumise juhtu ja Tabiveres 63 juhtu. Tabivere perearsti otsusega suleti Tabivere gümnaasium esialgu kuni 10. detsembrini.

Järvamaa Tervisekaitsetalituse juhi Taima Andruse sõnul on Järvamaal sel aastal registreeritud 13 läkaköha juhtu, neist vaid kolm on olnud täiskasvanutel. Andruse lisas, et enamus läkaköha haigestumistest on olnud gümnaasiumides ja seda kõigis kolmes Paide koolis ning ka Türi Majandusgümnaasiumis.

Kuna läkaköha on väga nakkav, siis võib sellesse haigestumise suurenemine aset leida kõikjal Eestis. Tervisekaitseinspektsioon on kogu tänavuse aasta jooksul saanud perearstidelt teatisi läkaköhasse haigestumise kohta mitmest Eestimaa paigast, tänavu 10 kuuga on läkaköhasse haigestunute arv kahekordistunud.

Suurenenud läkaköha ohu tõttu soovitab Tervisekaitseinspektsioon nii lapsevanematel kui ka perearstidel täpselt kinni pidada laste vaktsineerimise kavast, kuna see haigus on eeskätt väikelastele ohtlik ja neil on ka suurem risk läkaköha järgsete tüsistuste tekkeks. Läkaköha on väga nakkav haigus, kuid vaktsineerimine kergendab haiguse kulgu ning väldib raskeid tüsistusi.