Kuma uudiste ajaveeb

29.12.03

Tarbjal politsei eest põgenenud alaealised noormehed süüdistavad korravalvureid peksmises

Jõulupühade ajal Tarbjal politseipatrulli eest põgeneda üritanud noormehed süüdistavad korravalvureid võimuliialduses.

Prefektuuri pressiesindaja Jan Aasma teatel üritasid kaks alaealist noormeest möödunud reede päeval kella ühe paiku Paide vallas Tarbja külas politsei patrulli eest ära sõita. Politsei andis registreerimismärkideta Moskvit�ile peatumismärguande, kuid auto ei peatunud ja lisas politseid nähes kiirust. Auto peatamiseks kasutas politseipatrull teenistuspüstolit, tehes esmalt hoiatuslasu ning tulistades seejärel läbi Moskvit�i tagumise vasakpoolse rehvi.

Põgeneda üritanud auto roolist tabas politsei juhtimisõiguseta 17aastase Roberti ja tema kõrval istus 17aastane Urmet. Kinni peetud auto oli registreerimata, kindlustuseta, ilma kerenumbrita ja ülevaatuseta.

Kinnipeetud noormehed kavatsevad politsei tegevuse vaidlustada süüdistades korravalvureid alusetus peksmises.

Noormehed selgitasid Kuma uudistele, et politsei sundis pärast auto peatamist relva ähvardusel poisid autost välja kõhuli põllule ning poiste käed pandi raudu. Kinnipeetud Urmeti sõnul peksid politseinikud neid käte ja jalgadega.

Politsei pressiesindaja Jan Aasma sõnul ootab politsei ära noormeeste avalduse ning seejärel otsustatakse kriminaal- või distsiplinaarjuurdluse alustamine. Sündmuse üksikasju ei saa politsei enne võimaliku uurimise lõppu kommenteerida.