Kuma uudiste ajaveeb

1.12.03

Reformierakonna Paide piirkond kutsub avalikus pöördumises võitlema Järvamaa säilimise eest

Reformierakonna Paide piirkond esitas Tapa linnavolikogu ühinemisettepanekust lähtuvalt avaliku pöördumise, milles kutsub võitlema Järvamaa säilimise eest.

Pöördumises on kirjas, et ajaloolist Järvamaad tabab hukk, kui Tapa linnavolikogu poolt tehtud liitumisleping Ambla ja Lehtse valla poolt vastu võetakse. See kõik sünnib olukorras, kus Järvamaa on kergesti haavatav – puudub maavanem, kohalik omavalitsusliit ei ole suuteline ressurssi puudumisel maakonna asju ajama ja pädevuse puudumisel ka otsustama.

Reformierakonna Paide piirkond on mures maakonna saatuse pärast. Praegu veel Järvamaale kuuluvad vallad vajavad kindlat sõnumit nende olulisusest oma praeguses koosluses ning maakonna juhtide kindlat üksmeelt Järvamaa jätkuva arengu suhtes.

Otsuste tegemise aeg on ees. Nii lahkumise kui jäämise variandid vajavad läbitöötamist, rahvaga läbiarutamist ning tänaste otsuste homse mõju välja toomist.

Erakonna Paide piirkond kutsub kõiki omavalitsusi, Järvamaa Omavalitsusliitu ja Järva Maavalitsust aktiivsele tegutsemisele Järvamaa säilimise huvides. Eesmärk on näidata valdadele, et neid vajatakse ning et ühe maakonna jaoks on olulised nii selle keskel kui ääres asetsevad omavalitsused.

Lisaks avalikule pöördumisele korraldav Reformierakonna Paide piirkond 11. detsembril Paide Kultuurikeskuses maakonna saatuse arutamiseks avaliku arutelu.