Kuma uudiste ajaveeb

19.12.03

Politsei suurendab jõulude ajal koolipidude kontrolli

Järva Politsei prefektuuri noorsoopolitsei alustab jõulude ajal tihedamat kontrolli koolipidudel alkoholi pruukinud alaealiste tabamiseks.

Politsei kontrollib reidi käigus kõiki koolipeol viibijaid, purjus täiskasvanud saadetakse peolt ära, alkoholi pruukinud alaealiste tee viib jaoskonda, kus neile koostatakse protokoll ning antakse seejärel üle lapsevanematele.

Noorsoopolitseiniku Malle Hermansoni kinnitusel suhtuvad noored ise politsei tegevusse üldjuhul positiivselt ja kui kontrollimine toimub, siis juba teatakse, mis tegema peab. Samuti on koolipidude korraldajad mõistnud korravalvurite vajadust ning tihti on noorsoopolitsei just korraldajate poolt kutsutud. Nagu kinnitas Malle Hermansoni, on noored ise tunnistanud, et alkoholi tarvitatakse enne pidu tuju tõstmiseks.

Järva politsei on sel aastal koostanud 235 väärteoprotokolli alaealistele, kes on tarvitanud alkoholi. Tabatud purjus alaealistest üheksa lapse vanus on alla 14 eluaasta ning nende toimikud saadeti edasi maavalitsuse alaealiste asjade komisjonile.

Politsei teatel saab alkoholi pruukinud alaealise lapse vanemaid karistada kuni 600-kroonise rahatrahviga.