Kuma uudiste ajaveeb

2.12.03

Politsei manitseb jalakäijaid ja jalgrattureid olema kained ning kasutama helkurit

Viimasel paaril päeval on Järvamaal toimunud kaks purjus jalgratturitega liiklusõnnetust.

Kahest õnnetusest esimene toimus pühapäeva õhtul Mäos, kus enda sõnul napsitanud jalgrattur jäi bussi ette ning sai vigastada. Teine purjus ratturiga õnnetus toimus eile pärastlõunal Oisu vallas Türi Arkma teel, kus sõiduauto Volvo sõitis tagant otsa teel jalgrattaga ukerdanud purjus mehele. Viimases õnnetuses inimesed viga ei saanud. Lisaks tabas politsei eile õhtul Türi linnas ühe purjus jalgratturi.

Politsei pressiesindaja Jan Aasma sõnul ei kasutanud eile auto alla jäänud jalgrattur ka helkureid ning oli seetõttu autojuhile raskesti märgatav.

Politsei teatel saab purjus jalakäijat või jalgratturit liiklusohtliku olukorra tekitamise või avarii põhjustamise eest karistada kuni kuue tuhande kroonise rahatrahviga. Samuti saab karistada neid pimedas liiklejaid, kes ei kasuta helkurit või mõnda valgustusseadet.

Aasma sõnul pole aga esmatähtis karistuse kartus vaid ikka inimese enda turvalisus ning tervis. Seepärast palub politsei kõigil pimedas liiklejail kasutada helkurit ja taskulampi ning kanda heledamaid riideid, et autojuhid jalakäijat või ratturit märkaks.