Kuma uudiste ajaveeb

4.12.03

Paide Gümnaasiumi õpetajad esitavad valitsusele ja parlamendile avaliku pöördumise

Paide Gümnaasiumi õpetajad esitasid neljapäevasel streigipäeval parlamendile, valitsusele ja kohalikule omavalitsusele avaliku pöördumise, et selgitada kooli kehva olukorda ning saada selgust, miks jäi Gümnaasium ilma investeeringurahast.

Õpetajad kirjutavad oma pöördumises, et kogu kooli kollektiiv lootis Järvamaa saadikute aktiivsele poliitilisele tegevusele Gümnaasiumi hüvanguks, kuna nemad on kõige paremini kursis kooli praeguse olukorra ja vajadustega.

Gümnaasiumi paljudes klassides on juba praegu hommikuti vaid 13 soojakraadi. Põhihoone aknad on õpilastele eluohtlikud - aknaid ei tohi avada, puit on lagunenud ja klaasid väljakukkumise ohus. Koridoride ja klasside laest kukub suurte tükkidena krohvi. Tualettruumid, kooli mööbel ja valgustus ei vasta nõuetele ning remonti vajavad ka võimla ja aula.

Paide Gümnaasium jäi ilma “21. sajandi kooli” programmist planeeritud investeeringurahast ning õpetajad küsivad, et kas sellest saab järeldada, et kooli töö- ja õppetingimused on juba 21. sajandi tasemel? Seni on õpetajatel arusaamatu, kes osalesid Gümnaasiumi puudutavate otsuste vastuvõtmisel.

Aasta pärast tähistab Paide Gümnaasium kooli 80. aastapäeva ning seepärast kutsuvad õpetajad vilistlasi, endisi õpetajaid ja lapsevanemaid kooli toetama.

Avalikule pöördumisele kirjutas streigihommikul alla 42 Paide Gümnaasiumi õpetajat.