Kuma uudiste ajaveeb

3.12.03

Maavanem alustab ringsõitu Järvamaa omavalitsustesse

Maavanema kohusetäitja Tähve Milt alustab kolmapäeval maakonna ringsõitu kohtumisega Lehtse vallamajas Põhja-Järvamaa omavalitsusjuhtidega.

Tähve Mildi sõnul arutatakse kohtumistel koostöö võimalusi ja hetkeseisu konkreetses piirkonnas - kuhu on jõutud, mis on parajasti tegemisel ja mis on edaspidi plaanis. Räägitakse piirkonda puudutavatest investeeringutest, teedehoiu kavast, omavalitsuste majanduslikust seisust ja tutvustatakse ka maavalitsuse tegemisi.

Tänasel kohtumisel tuleb kindlasti jutuks ka Ambla ja Lehtse valla võimalik liitumine Tapa linnaga. Nagu ütles vallavanem Vello Teor Kuma uudistele, proovivad Ambla valla esindajad kompida võimalusi haldusreformi käigus uue omavalitsuse moodustamiseks Põhja-Järvamaal tänaste Albu, Ambla ja Lehtse valdade baasil. Teori sõnul oleks see omamoodi vastureform Tapa linna pakutule, Ambla vald tajub ohtusid, mis tulenevad osalemisest liitumisel Tapaga kui ka sellest, et kõik jääb vanaviisi.

Teori sõnul oleks rumal sattuda nn. halli tsooni, kus riiklikult soovitakse reformi toimumist, naabrid põhja poolt on selle teostanud ja mujalgi Järvamaal Türi ümber ning Südamaal on tekkinud suured tugevad omavalitsused.