Kuma uudiste ajaveeb

9.12.03

Lõuna-Järvamaa omavalitsused esitavad kolme valla ja linna ühinemiseks ühisavalduse

Lõuna-Järvamaa omavalitsused plaanivad selle nädala lõpus esitada ühisavalduse, et kaasata elanikud haldusreformi teemal sõna sekka ütlema.

Türi linnapea Kaia Iva selgitusel otsustai Lõuna-Järvamaa Arendusühingu juhatuse koosolekul koostada nädala lõpuks ühisavaldus, kuid enne seda peavad omavalitsused avalduse teksti omavahel kooskõlastama.

Kuma raadio andmetel on avalduse üks võimalik eesmärk teha ettepanek nelja omavalitsuse ühinemiseks järgmisteks kohalikeks valimisteks 2005. aastal.

Nagu ütles Kaia Iva Kuma uudistele, on neljal omavalitsusel ühine arenguvisioon olemas ning nüüd on aeg otsusteks. Enne suurte otsuste tegemist tahetakse aga kutsuda elanikke aktiivselt kaasa mõtlema ja rääkima.

Mõned aastat tagasi esitas Oisu vallavolikogu naaberomavalitsustele ettepaneku alustada ühinemisläbirääkimisi ning sellest alates on Kabala, Oisu ja Türi vallad ning Türi linn teinud aktiivselt tööd ühe omavalitsuse moodustamise suunas. Näiteks asutati ühiselt Lõuna-Järvamaa Arendusühing eesmärgiga koordineerida erinevaid projekte, samuti alustati ühise arengukava koostamist.