Kuma uudiste ajaveeb

18.12.03

Lehtse peatas Järvamaa Haigla aktsiate müügi

Lehtse valla volikogu peatas tänasel istungil Järvamaa Haigla aktsiate müügiprotsessi. Langetatud otsusega kohaselt loobutakse müügiplaanist, kuna teised Järvamaa omavalitsused ning haigla juhatus otsustasid aktsiaid mitte osta.

Vallavanem Alari Kirt kinnitas Kuma uudistele, et Lehtse kardab, et aktsiad ostab avalikul konkursil mõni isik või ettevõte, kes võib kahjustada kõigile Järvamaa omavalitsustele kuuluva aktsiaseltsi huve ja omavalitsuste senise koostöö tulemusi.

Kirt kinnitas, et valla eesmärk ei olnud aktsiate müügist tulu saada, vaid nii sooviti anda märku probleemidest haigla juhtimisel.

Esimesel ringil pakkusid Lehtse ja Oisu aktsiaid teistele aktsionäridele, kelleks on Järvamaa teised omavalitsused, teisena on aktsiate tagasiostuvõimalus haiglal endal.

Järvamaa Haigla peaarst Andres Müürsepp kinnitas Kuma uudistele, et haigla juhatus pole veel otsustanud Oisu aktsiate ostmist, ent peab tõenäoliseks, et sarnaselt Lehtsele ei soovita ka Oisu aktsiaid.

Kuna kahel esimesel ringil müük ebaõnnestus, siis tulnuks haigla juhatusel aktsiate müümiseks välja kuulutada avalik enampakkumine.