Kuma uudiste ajaveeb

23.12.03

Järvamaa viie omavalitsuse juhid allkirjastavad 300 miljonit krooni maksva veemajanduse projekti

Põltsamaal allkirjastatakse teisipäeval "Põltsamaa-Pedja jõe valgalade veemajanduse arendamise projekti" koostööleping. Projektiga on seotud 15 omavalitsust, nende hulgas ka Koigi, Kareda, Koeru, Imavere ja Paide vallad.

Paide vallavanema Piret Sappi selgitusel loodab vald projektis osalemisega rekonstrueerida valla suuremate keskuste, need on Anna, Tarbja ja Sargvere vee- ja kanalisatsioonisüsteemid.

Sappi sõnul on projekti haaratud omavalitsused, kes asuvad nitraaditundlikus alas ja koostööd eesmärk on saada kindlust euroliidu struktuurfondidest rahasaamiseks. Vallavanema hinnangul on ühel väikesel omavalitsusel üksi raske toetusraha saada, kuid koos tegutsedes on võimalused suuremad.

Tänase lepingu sõlmimise eesmärk on palgata projektijuht, kes hakkab projekti tarvis materjale kokku panema, järgmisel aastal peavad omavalitsused alustama vee ja kanalisatsioonisüsteemide arengukavade koostamist.

15 omavalitsuse ühine projekt plaanitakse struktuurfondile esitada aastaks 2007 ja projekti kogumaksumus on ligikaudu 300 miljonit krooni.