Kuma uudiste ajaveeb

18.12.03

Ambla lükkas tagasi Tapa ettepaneku alustada liitumisläbirääkimisi

Ambla vallavolikogu lükkas tänasel istungil tagasi Tapa linna ettepaneku alustada läbirääkimisi Ambla liitumiseks Suur- Tapa omavalitsusega.

Ambla volikogu esimees Ülle Ojamäe kinnitas, et Ambla ei ole valmis liitumisläbirääkimisteks, kuna peab silmas Järvamaa terviklikkust. Ka suudab Ambla ise osutada kõiki omavalitsusele kohustuseks seatud ülesandeid.

Ojamäe sõnul on Ambla vald pigem valmis senisest suuremaks koostööks Albu ja Lehtsega. Amblas viiakse ka läbi küsitlus, selgitamaks rahva arvamus.

Tapa esitatud ettepanekule linnapea Kuno Rooba sõnul on Tapa ettepanekule ametlikult vastanud Saksi vald, kes on valmis läbirääkimisi alustama. Positiivsed otsused on teinud ka Lehtse volikogu ning Kadrina vald Ridaküla osas.

Lehtse vallavanem Alari Kirt ütles Kuma uudistele, et Lehtse on volikogu tasemel otsustanud pidada läbirääkimisi Tapaga, põhimõtteline nõusolek on antud ka läbirääkimisteks Aegviiduga. Kirdi sõnul ei pea Lehtse liitumisläbirääkimisi naabritega Järvamaalt, kuna Lehtse jaoks on tõmbekeskus ennekõike siiski Tapa.

Eeltöö Tapa ühinemiseks Lehtse, Ambla ja Saksi vallaga ning Ridakülaga Kadrina valla koosseisust on käinud 2001. aasta suvest, liitumisläbirääkimisi otsustas Tapa alustada selle aasta novembris.