Kuma uudiste ajaveeb

23.12.03

24 tunni jooksul registreeriti Järvamaal 9 liiklusõnnetust, kolm inimest said vigastada

Viimase ööpäeva jooksul on Järvamaa Häirekeskus saanud teateid üheksast liiklusõnnetusest.

Tallinna Tartu maanteel põrkasid teisipäeva hommikul kokku sõiduautod Ford Scorpio ja Opel Astra ning kaks inimest said vigastada. Järvamaa Häirekeskus sai õnnetusest teate kell 8.29.

Operatiivkorrapidaja Toomas Metsaotsa selgitas Kuma uudistele, et üks autodest kaldus ilmselt libeduse tõttu oma sõidureast välja ning põrkas kokku vastutulnud autoga. Fordi juht jäi autosse kinni ning tema kättesaamiseks tuli päästetöötajatel autorusud lahti lõigata. Fordis olnud kaks meest said vigastada ning nad viidi Järvamaa Haiglasse, Opeli roolis olnud naisele anti esmaabi sündmuskohal.

Esmaspäevane lumetorm tõi Järvamaale kaheksa liiklusõnnetust. Nagu ütles operatiivkorrapidaja Anatoli Ivanov Kuma uudistele, sai vaid üks inimene veidi vigastada ja enamus õnnetusi piirdus plekimõlkimisega. Päästetöötajate sõnul on enamusel autodel talverehvid all, kuid autojuhid hindavad tihti oma võimeid ja teeolusid üle ning siis õnnetused juhtuvadki.

Toomas Metsaots lisas teisipäevahommikust olukorda kommenteerides, et tee on väga libe ning päästeteenistus palub kõigil liiklejail olla äärmiselt ettevaatlik ja sihtkohta jõudmiseks aega varuda.