Kuma uudiste ajaveeb

13.11.03

Tapa linnavolikogu otsustab uue omavalitsuse moodustamise algatamise

Tapa linnavolikogu otsustab täna uue omavalitsuse moodustamise protsessi alustamise. Liitumisettepaneku saavad selle algatuse heakskiitmisel ka Järvamaal asuvad Lehtse ja Ambla vald.

Haldusterritoriaalse korralduse ja piiride muutmise algatuse heakskiitmine paneb aluse Tapa linna, Lehtse, Ambla ja Saksi valla ning Ridaküla baasil ühe omavalitsuse moodustamisele.

Tapa linnapea Kuno Rooba hinnangul kiidab volikogu täna ühinemisettepaneku tõenäoliselt heaks ning teised omavalitsused saavad Tapa algatuse suhtes oma seisukoha öelda.

Võimalikku tulevast maakondlikku kuuluvust hetkel ei arutata. Rooba sõnul selgub uue omavalitsuse nimi ja maakondlik kuuluvus lähema kahe aasta jooksul. Ajalooliselt on Tapa linn olnud osa Järvamaast ja eksisteerinud teatud perioodil ka iseseisva rajoonina. Liitumisplaani pidavad omavalitsused kuuluvad praegu Järva-, Lääne- Viru ja Harjumaa koosseisu.

Rooba sõnul on uue omavalitsuse moodustamisel peatähtis selle suurus ja elujõulisus. 300 ruutkilomeetri suurune, 10 000 elanikuga omavalitsus oleks vääriline partner ka koostööks Euroopa Liiduga.

Eeltöö Tapa ühinemiseks Lehtse, Ambla ja Saksi vallaga ning Ridakülaga Kadrina valla koosseisust on käinud 2001. aasta suvest. Uue omavalitsuse volikogu valimine on võimalik juba aastal 2005.