Kuma uudiste ajaveeb

6.11.03

Politsei vabastas pommiähvarduste tegemises kahtlustatava Ambla neiu vahi alt ja jätkab asja uurimist

Tallinna politsei vabastas pommiähvarduste tegemises kahtlustatava Relika Pa�t�enko vahi alt ning jätkab asja uurimist.

Nagu ütles Tallinna prefektuuri isikuvastaste kuritegude talituse komissar Elmar Vaher Kuma uudistele, on alaealise süüasja uurimine tavaliselt aeganõudvam kui täiskasvanute puhul. Vaheri kinnitusel on Amblas elav neiu tänaseks vahi alt vabastatud ja politsei jätkab tõendite kogumist ning süüasja uurimist. Vaheri sõnul on Relika oma ütlused teo toimepanemise kohta andnud kuid tüdruku motiive ei soovi politsei veel kommenteerida.

Pealinna korravalvurid vahistasid 15 aastase Relika Pa�t�enko oktoobri algul kahtlustades teda Tallinnas ühe nädalavahetuse jooksul vähemalt viie pommiähvarduse tegemises. Lisaks tehti samal nädalavahetusel pommiähvardus ka Paide Maksimarketile ja ka selle seotust Relikaga uurib politsei.

Alaealine Relika tegi tänavu kevadel kokku viis pommiähvardust Paide ja Türi koolidele ning kauplustele. Politsei tuvastas Relika süü ning kohus karistas noort neidu kaheaastase tingimisi vangistusega kaheaastase katseajaga.

Uute rikkumiste tõttu võib kohus nüüd kaheaastase vanglakaristuse täitmisele pöörata ning uute kuritegude eest veel karistust juurde määrata.