Kuma uudiste ajaveeb

4.11.03

Lõuna-Järvamaad külastab sel nädalal PIPE projekti raames Norra Notoddeni linna noortedelegatsioon

Lõuna-Järvamaad külastab tänasest pühapäevani rahvusvahelise PIPE projekti raames Norra Telemarki regiooni Notoddeni linna üheteistliikmeline noortedelegatsioon. Noori võõrustavad Türi Gümnaasiumi ja Türi Majandusgümnaasiumi noored.

Lõuna-Järvamaa Arendusühingu tegevjuhi Marika Tootsi sõnul on noortevahetuse põhiteema ettevõtlus ning kohalik kultuur ja identiteet. Kohtumine algab täna Türi Linnapea Kaia Iva vastuvõtuga, seejärel tutvustatakse oma piirkondi ning räägitakse oma tegevustest PIPE projekti raames. Homme tutvustavad Türi Majandusgümnaasiumis nii Norra kui Eesti noored oma õpilasfirmade töid ja tegemisi. Koos arutletakse ka selle üle, kas eri riikide õpilasfirmadel on võimalik teha omavahelist koostööd. Noortevahetuse käigus külastatakse veel OÜ Türi Õmblust, AS Desserti jaTüri Käsitöötuba. Osaletakse meeskonnaalasel koolitusel Samlikul, tutvutakse meie kultuurilooga ning rahvuskultuuriga Kurgja Talurahvamuuseumis. Neljapäeval tutvutakse Tallinnaga, külastatakse Riigikogu, päeva lõpetab Urmas Sisask kontsert Jäneda Muusikatähetornis. Külaskäigu viimasel päeval, pühapäeval, tehakse kokkuvõtteid ning külastatakse Mardilaata.

Rahvusvehelise PIPE projekti eesmärk on koostöö arendamine Balti mere regioonis omavalitsuste, koolide ja noorte vahel ning kohalike noorte kaasamine otsustamisprotsessi ja arendustöösse, noorte majandusalane koolitus ja ettevõtluse arendamine läbi õpilasfirmade loomise ning toetamise. Projketis osalevad 7 riiki - Norra, Soome, Rootsi, Läti, Leedu, Eesti ja Venemaa.