Kuma uudiste ajaveeb

6.11.03

Lahemaa rahvuspargis lageraieid korraldanud Keijo Kaun ei tunnista süüd

Harju maakohtus alanud protsessil teatas Lahemaa rahvuspargis ulatuslikke lageraieid korraldanud Keijo Kaun, et ei tunnista ennast süüdi ega soovi tunnistusi anda.

Postimees kirjutab, et Lahemaal lageraiet korraldanud Keijo Kauna kriminaalasja arutamist alustati neljandal katsel - kolmel varasemal ei leidnud asjaosalised mahti kohtusse ilmuda. Ka eile oli Kaun paljudest kutsututest ainus, kes kohtusse jõudis.

2002. aasta märtsist novembrini tekitas Kaun Lahemaa rahvuspargi piiranguvööndis korduvate lageraiete korraldamisega Eesti keskkonnale kahju ligi kahe miljoni krooni ulatuses.

Kaun tegutses Margo Klementa kui maaomaniku volikirja alusel, palgates nii lageraie tegijad kui ka metsa väljavedajad. Esialgu oli selleks OÜ Kaskla, hiljem sõlmis Kaun nõuetekohased töövõtulepingud mitmete saemeestega.

Järvamaalt Koeru vallast pärit Kaun tunneb Paidest pärit Klementat juba lapsepõlvest saadik.

Eeluurimise ajal on Kaun väitnud, et ta pole kunagi ühtegi kuritegu korda saatnud. Enda sõnul lähtus Kaun üksnes seadustest ja tegeles vaid tormimurru likvideerimisega.

1996. aastal korraldas tollal 20-aastane Klementa Kagavere külas tormimurru likvideerimise varjus ebaseadusliku lageraie. Samamoodi nagu Klementa polnud oma tegu toime pannes metsa omanik, polnud seda ka Kaun.