Kuma uudiste ajaveeb

5.11.03

Isamaaliit palkab töötu parteisõduri Türi Rahvalehe peatoimetajaks

Isamaaliidu endine pressiesindaja Olev Kenk saab Türi Rahvalehe peatoimetajaks. Täna kirjutatakse temaga alla tööleping ning Kenk on kohe ka ametis.

Kenk oli Türi Rahvalehe peatoimetaja ka enne Isamaaliidu pressiesindajaks hakkamist, ta on töötanud aastaid ka Kuma raadio uudistetoimetaja.

Isamaaliitu astus ta 2002. aasta märtsis, ta koondati parteitöölt pärast Isamaaliidu läbikukkumist parlamendivalimistel. Viimased pool aastat on Kenk olnud töötu.

Türi Rahvalehe eelmine peatoimetaja Lii Sammler lahkus oktoobris ametist ning õpetab nüüd Sargvere Põhikoolis lastele ajalugu.

Sammleri leping lõppes ning poolte kokkuleppel seda ei pikendatud. Kumale teadaolevalt peitusid Sammleri lahkumise peapõhjused vastuoludes linnajuhtidega.

Türil valitseb praegu Isamaaliit, linnavolikogu 17 mandaadist 7 sai kohalikel valimistel Isamaaliit, kelle võimu kindlustavad 2 Res Publica saadiku hääled. Isamaaliit kontrollib ka Türi Rahvalehe nõukogu, nõukogu juht on isamaaliitlasest linnavolinik Rain Kaarjas.

Isamaaliitlast Kenki ametisse võttes eiras Türi linn suuresti ajakirjanike eetikakoodeksit, mis näeb ette väljaannete ja lehetoimetajate poliitilist sõltumatust.

Olev Kenk kandideeris Isamaaliidu nimekirjas Türi linnavolikokku, viimastel kohalikel valimistel kogus ta 15 häält ega pääsenud esindajatekogusse.

Türi Rahvaleht on Eesti Ajalehtede Liidu liige, reedeti ilmuva lehe trükiarv on veidi üle 1000 eksemplari.