Kuma uudiste ajaveeb

17.11.03

Eest Maaomavalitsuste Liidu esimeheks valiti Kurmet Müürsepp

Reedel Paides asutatud Eesti Maaomavalitsuste Liidu juhiks valiti senine Eesti Omavalitsusliitude Ühenduse juht, Urvaste vallavanem Kurmet Müürsepp.

Eesti Maaomavalitsuste Liidu esimesel Maapäeval oli esindatud ligi 170 omavalitsust enam kui kolmesaja esindajaga, kes valisid esimeest kolme kandidaadi seast, need olid Kurmet Müürsepp, Ivar Tedremaa ja Imavere vallavanem ning EMOLi senine esimees Jüri Ellram.

Nagu rääkis Järvamaa Omavalitsuste Liidu esimees ja Koeru vallavanema Jaago Kuriks Kuma uudistele, ei kogunud ükski kandidaat esimeses voorus vajalikku poolthääli ning teise vooru pääsesid Müürsepp ja Tedremaa. Teises voorus oli Müürsepal vaid paarkümmend toetushäält rohkem. Liidu aseesimeesteks valiti Ivar Tedremaa Tartumaalt ja Jaan Lukas Viljandimaalt ning kümneliikmelisse juhatusse valiti Järvamaad esindama Jüri Ellram.

Eesti Maaomavalitsuste Liit moodustati samanimelisest valdade ühendusest ja Eesti Omavalitsusliitude Ühendusest eesmärgiga kaitsta riigijuhtide ees Linnade Liidu kõrval ka valdade huve.