Kuma uudiste ajaveeb

11.10.03

Salme kultuurikeskuse juht valitakse mitteavalikul konkursil

BNSi andmeil korraldatakse Salme kultuurikeskuse juhi valimiseks uus, mitteavalik konkurss, kuna Tallinn kuulutas läbikukkunuks avaliku konkursi, mille võitis kolme välja valitud kandidaadi pingereas viimaseks jäänud kõrghariduseta kandidaat.

Tallinna kultuuriväärtuste amet kuulutas avaliku konkursi läbikukkunuks nädala alguses ja põhjendas seda sellega, et välja valitud kandidaadil Toomas Lool puudub kõrgharidus.

Tegelikult esitas kultuuriväärtuste ameti juurde moodustatud komisjon ameti juhatajale kolm võimalikku kandidaati, kellest Toomas Loo oli hindamisel saanud kõige väiksema arvu punkte.

Kolme kandidaadi edetabelis olid Toomas Loost punktide poolest ees Martin Liivet ning Aivo Toomistu. Viimane neist teenis kolmest kõige enam punkte.

Komisjoni kuulunud Tallinna kultuuriväärtuste ameti kultuuriosakonna juhataja Ene Vohu kinnitas BNS-ile edetabeli tõele vastavust.

Vohu sõnul esitas komisjon kõik kolm kandidaati ameti juhatajale. "Komisjoni valik on soovitusliku iseloomuga," tõdes Vohu, et lõppotsus jääb teha ameti juhatajal.

Tallinna kultuuriväärtuste ameti juhataja Agne Trummal ei ole olnud BNS-ile mitu päeva kättesaadav. Ameti juhataja asetäitja Külli Holstingu sõnul on Trummal kodus haige.

Holsting ütles BNS-ile, et lõppotsuse tegi küll ameti juhtaja, kuid ta palus endale appi sama valdkonda haldava Tallinna abilinnapea Margus Allikmaa.

Holsting kinnitas, et valiku tegid Allikmaa ja Trummal alles pärast seda, kui kõik kolm kandidaati olid käinud Allikmaa juures vestlusel. "Loo jättis kõige parema mulje isikuomaduste ja koostöövalmiduse osas," sõnas Holsting.

Küsimusele, miks ei valitud pärast Loo kõrgharidusetuse fakti ilmnemist kumbagi teist kahest väljavalitud kandidaadist, vaid tühistati kogu konkurss ning hakati kandidaati otsima mitteametlikult, sõnas Holsting: "Personalivalikus tehakse just sellised valikud, nagu tehakse. Ei ole vaja põhjendada, kui ameti juhataja on valinud välja ühe, keda ta on välja valinud."

Konkursi saab tema sõnul tühistada vaid see, kes on konkursi välja kuulutanud, praegusel juhul seega Tallinna kultuuriväärtuste amet. "Me ei oleks pidanud ka algselt välja kuulutama avalikku konkurssi, aga lootsime, et saame nii rohkem kandidaate, kuna meil endal konkreetset eelistust ei olnud," lisas Holsting.

Ta ütles, et ei saa vastata küsimusele, kas avaliku konkursi tulemused on mingit moodi seotud poliitikaga.

BNS-i andmetel on Toomas Loo parteitu, Martin Liivet kuulub Reformierakonda ning Aivo Toomistu Keskerakonda.