Kuma uudiste ajaveeb

6.10.03

Pommiähvarduste eest kohtus karistada saanud Ambla neiu jäi taas politseile pommiähvarduste tegemisega vahele

Tänavu kevadel Paide ja Türi kauplustele ning koolidele pommiähvardusi teinud ja selle eest karistada saanud 15aastane Relika Pa�t�enko tegi nädalavahetusel pealinnas vähemalt viis pommiähvardust.

Tallinna prefektuuri pressiesindaja Helin Taal kinnitas Kuma uudistele, et Relika on kahtlustatavana kinni peetud ja oma süüd ka tunnistanud.

Taali sõnul saabus Relika pealinna reede õhtul ning tegi esimese pommiähvarduskõne kell 21.08. Relika teatas, et pomm on Stockmani kaubamajas. Samasisulise teate edastas Relika ka eile kell 13.59 ja kell 15.39. Eile õhtul kell 21.05 helistas Relika taas ning teatas, et pomm asub kinos Coca Cola Paza. Viimase ja tüdruku jaoks saatusliku pommikõne tegi ta eile õhtul kell 22.13 Coca Cola Plazale. Taali selgitusel kasutas neiu pommiähvarduse tegemiseks taksofoni, mille lähedusest ta kell 22.50 ka tabati. Politsei pressiesindaja sõnul ei osanud Relika oma tegu põhjendada.

Lisaks sai Põhja-Häirekeskus laupäeva hommikul kõne, kus helistaja teatas, et Paide Maksimarketis on pomm. Viimasele tehtud pommiähvarduse ja Tallinnas kinni võetud Relika seotust uurivad Järvamaa korravalvurid.

Amblas elav Relika tegi tänavu kevadel kokku viis pommiähvardust Paide ja Türi koolidele ning kauplustele. Politsei tuvastas Relika süü ning kohus karistas noort neidu kaheaastase tingimisi vangistusega kaheaastase katseajaga.

Uute rikkumiste tõttu võib kohus nüüd kaheaastase vanglakaristuse täitmisele pöörata ning uute kuritegude eest veel karistust juurde määrata.