Kuma uudiste ajaveeb

27.10.03

Maksupolitsei süüdistab Rapla Dairy nelja juhti kuriteos

Maksupettuste uurimise keskus lõpetas pankrotistunud aktsiaseltsi Rapla Dairy kriminaalasja uurimise, maksukuriteos süüdistatavana tuleb kohtu ette minna esialgu neljal ettevõtte juhtivtöötajal.

Nagu teatas maksupolitsei direktori Enriko Aava Kuma uudistele, peavad Rapla Dairy kriminaalasjas kohtu ette astuma Valentina T�ubarova, Tatjana Potapova, Väino Antons ja Kristiina Kibe.

Maksupolitsei alustas kriminaalmenetluse veebruaris seoses sellega, et Rapla Dairy oli varjanud maksustavat käivet, jättes raamatupidamises kajastamata mitu väljastatud arvet. Selle tulemusel jäi riigile tasumata enam kui poole miljoni krooni ulatuses käibemaksu, kirjutab BNS.

Koostöös Rapla maksuametiga võttis maksupolitsei revisjonitoimingute jooksul firmast ära dokumente ja digitaalseid tõendeid, kuna sai teatada, et ettevõttes alustatakse tõendite hävitamist.

Kriminaalmenetluse käigus on süüdistus esitatud ettevõtte finantsdirektorile, pearaamatupidajale ja kahele juhatuse liikmele. Kaks süüdistatavat tunnistasid end eeluurimisel süüdi.

Süüdistust ei ole õnnestunud esitada ettevõtte peadirektorile Mohammad Yaqub Haidarile, kes lahkus eeluurimise algul välismaale ja on nüüd rahvusvaheliselt tagaotsitav.

Maksimumkaristusena võidakse süüdistatavatele määrata kuni kolm aastat vabadusekaotust.